• Laboratoria przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Uzyskane wsparcie finansowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone na nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Sprzęt do nauki może być zakupiony zgodnie z katalogiem wyposażenia w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości. Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

·        Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)

·        Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami

·        Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

·        Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Katalog zawiera również wyposażenie dodatkowe, dobierane przez szkołę.

Wsparcie finansowe dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Białobrzegach: 89 100,00 zł

Misją programu Laboratoria Przyszłości jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

więcej o programie