• Dzienny rozkład zajęć świetlicowych

w roku szkolnym 2023/2024

Zajęcia w świetlicy są prowadzone w godzinach 6.30 – 8.00, 11.30 17.00 według dziennego rozkładu zajęć, dostosowanego do rocznego planu pracy wychowawczo - dydaktycznej świetlicy, zajęć lekcyjnych, zajęć dodatkowych, a także przerw obiadowych.

6.30 8.00
          Schodzenie się dzieci.
          Rozmowy z dziećmi.
          Gry i zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zgodne z wyborem własnym dzieci.

11.30 14.00
          Gry i zabawy na powitanie.
          Obiad.
          Odrabianie lekcji.
          Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze prowadzone przez nauczycieli świetlicy, zgodne z rocznym planem pracy.

14.00 14.45
          Porządkowanie i wietrzenie sal.
          Odpoczynek i zabawy dowolne.

14.45 16.00
          Odrabianie lekcji. Nauka własna pod opieką nauczyciela.
          Wypoczynek, relaks przy muzyce, zabawy relaksujące i wyciszające.
          Wyjście na plac zabaw w miesiącach letnich, spacery po najbliższej okolicy.
          Zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe (testy, łamigłówki, krzyżówki, rebusy, zagadki, itp.).
          Oglądanie programów i filmów dla dzieci, projekcja bajek, słuchanie muzyki, słuchowisk, bajek.
          Zajęcia czytelnicze (czytanie opowiadań, baśni, bajek, prasy dla dzieci).
          Zajęcia rozwijające aktywność twórczą dzieci.

16.00 17.00
          Dowolne gry i zabawy według pomysłu dzieci (np.: zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, gry planszowe, układanki, rysowanie, kolorowanie, itp.).
          Porządkowanie klocków, gier i zabawek.

Dzienny rozkład zajęć jest dokumentem podlegającym modyfikacjom zgodnie z aktywnością i zainteresowaniami dzieci. Może być on korygowany w razie zmian w rozkładzie lekcji, a także wówczas, gdy w świetlicy zgromadzi się bardzo dużo  dzieci.