• 🇬🇷🎭Mitologii greckiej w kl Va🎭🇬🇷

• Jak co roku w marcu, uczniowie klasy  Va w ciekawy sposób podsumowali wiadomości na temat mitologii greckiej. Chętni uczniowie przygotowali gry planszowe na motywach poznanych mitów. Gry były bardzo dobrze opracowane i świetnie wykonane. Wszystkie zawierały piękną szatę graficzną i instrukcje z zasadami gry. Ponadto uczniowie zrealizowali projekt pt. Naprawdę znam mitologię! Celem projektu było kształtowanie czytelniczych zainteresowań młodzieży oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Uczniowie mieli za zadanie między innymi: przygotowanie plakatu reklamującego grupę, prezentację boga lub boginki w formie krótkiej scenki, odpowiedzieć na wylosowane pytania dotyczące treści mitów, wyjaśnić związki frazeologiczne, poprawić tekst czy napisać ogłoszenie o zaginięciu Minotaura.

Drużyny dzielnie walczyły o punkty. Wykazały się bardzo dobrą znajomością mitologii i dużym zaangażowaniem w podejmowane działania. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci. Okazały się nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą powtórką z mitologii.

/M. Ossolińska/

• Lekcja bankowości

• W dniu 11 marca 2024 uczniowie klasy VIIa i b oraz VIII wzięli udział w lekcji prowadzonej przez Panią dyrektor Iwonę Żabińską i doradcę klienta -Panią Agnieszkę Bartnik - przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Łańcucie Oddział w Białobrzegach. Młodzież poznała historię pieniądza, jego rodzaje, dowiedzieła się na czym polega oszczędzanie, a także zapoznała z funkcjonowaniem Banku Spółdzielczego oraz zaletami korzystania z konta Junior i aplikacji BSGo Junior. Uczniowie wzięli udział w quizach oraz otrzymali drobne upominki. Dziękujemy za lekcję bankowości!

• Sukces w konkursie matematyczno-fizycznym

• W dniu 16 stycznia 2024 roku uczniowie klas VIII z okolicznych powiatów wzięli udział w I etapie Międzygminnego Konkursu Matematyczno-Fizycznego. W trakcie konkursu należało zmierzyć się z 12 zadaniami testowymi i 4 zadaniami otwartymi z matematyki i fizyki. Nasza uczennica Martyna Orłoś została finalistką tego konkursu i wzięła udział  w  II etapie, który odbył się 7 marca 2024r w I LO w Nowej Sarzynie. Patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Gratulujemy Martynie sukcesu!

• Szkoła z misją

• Wśród wartości, które nasza szkoła kształtuje w sercach i umysłach młodych ludzi,
            jest troska o innych. Wykorzystujemy różne okazje, by zwrócić uwagę dzieci, młodzieży
            i dorosłych na potrzeby ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia.
            Jednym z sposobów jest współpraca z Fundacją Redemptoris Missio, która umożliwia
            nam dostrzeganie ludzi potrzebujących w krajach misyjnych. Od wielu lat bierzemy aktywny
            udział w akcjach organizowanych przez Fundację: „Kup pan szczotkę”, „Podaj mydło”
            i „Opatrunek na ratunek”. Przy tych okazjach uczymy młode pokolenie wrażliwości na innych
            ludzi, bezinteresownej pomocy i miłości bliźniego.
            Ta współpraca i nasza aktywność zostały dostrzeżone przez Fundację, która nadała
            nam zaszczytny tytuł: SZKOŁA Z MISJĄ.
            Cieszymy się bardzo i z całego serca dziękujemy. Z całą pewnością jeszcze nieraz
            wesprzemy pomocą świat misyjny i z radością podzielimy się dobrocią dziecięcych serc.