• Nowości w bibliotece

• Zapraszamy uczniów do zapoznania się z nowościami w bibliotece szkolnej:

Poniedziałkowy ranek nie wróży nic dobrego. Nierówna walka z geometrią, do znudzenia deszczowy Londyn i rodzice dążący do perfekcji, podczas gdy Liz nie potrafi ogarnąć nawet burzy włosów – a co dopiero sztuki rysowania koła. Ale nagle wszystko się zmienia. Czternastolatka trafia na malowniczą wyspę, do szkoły stworzonej przez pewnego marzyciela. Odkryje tu, że nie warto ulegać uprzedzeniom, bo prawdziwa przyjaźń

(a może i coś więcej...?) zwykle pojawia się niespodziewanie. Przekona się też, że każda słabostka kryje w sobie siłę, a nauka może być wielką przygodą.

Życie jest pełne niespodzianek. Nie wierzysz? Zapytaj Liz, a najlepiej wyrusz z nią w podróż!

• Zosia na ulicy Kociej

• Ponuraki, drżyjcie! Zosia nie pozwoli Wam się nudzić!

„Cześć! Mam na imię Zosia. Okropnie, prawda? Jeśli chodzi o nazwisko, to też mogłoby być lepiej. Wierzbowska brzmi nieźle, ale jest na W. Każdy uczeń na świecie wam to powie, że nie ma gorszej rzeczy, niż wylądować na początku albo na końcu listy. Ale dosyć tego! Nie jestem przecież jakąś okropną pesymistką. Specjalnie zaczęłam od najgorszych rzeczy, żeby jak najszybciej mieć je za sobą. No, może jeszcze powinnam wspomnieć
            o mojej młodszej siostrze Mani. Całkowita porażka! Choć muszę przyznać, że to dzięki Mani ruszyła lawina niecodziennych wypadków w naszej rodzinie. A może to przez psią kupę…?
            W każdym razie właśnie dlatego, pisząc te słowa, siedzę na jabłoni rosnącej w ogrodzie naszego nowego domu przy ulicy Kociej 5”.

„Zosia z ulicy Kociej” to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W pierwszej części sporo niespodzianek: konkurs na Pajęczą Twarz Roku, trup na schodach, taniec z pralkami, a nawet spotkanie z pewnym Bezskorupciastym!

• Super Hero czyli latający PIES

• Pamiętacie Supermana i jego niesamowite przygody? To lepiej o nich zapomnijcie, bo oto nadciąga Hero, czyli superpies! Biszkoptowy kundelek o gładkiej sierści, nikomu niepotrzebny przybłęda pewnej nocy zyskuje niezwykłą moc i... czerwoną pelerynkę superbohatera. Od tej chwili ratuje z opresji kolejnych psich kumpli, a towarzyszy mu Kłębuszek, śnieżnobiały kociak-strachajło.

Czy Hero uratuje miejscowe psiaki? Czy Buldożer juz zawsze będzie zły? Czy przyjaciele znajdą upragniony dom? Sprawdźcie!

• Łukasz i kostur czarownicy

• To miały być piękne wakacje w Chorwacji… Niestety, zamiast tego Łukasz musiał spędzić lato w podgórskim miasteczku u starej ciotki Wandy. W dodatku w pociągu skradziono mu plecak. Czekało go więc lato bez komórki, bez komputera, a nawet bez prądu, bo ciotka okazała się większą dziwaczką, niż przypuszczał. A wiele wskazywało na to, że jest również czarownicą.  Miało to jednak także dobre strony, bo czasem i Łukasz mógł skorzystać
            z czarodziejskiej mocy. Stało się to szczególnie istotne, kiedy wyszło na jaw, że mieszkająca
            w sąsiedztwie sympatyczna Julka potrzebuje pomocy.