• Rocznica urodzin naszego Patrona - A. Mickiewicza

• 24 grudnia to dla naszej szkolnej społeczności data niezwykle ważna. W tym dniu przypada rocznica
            urodzin A. Mickiewicza naszego Patrona. By uczcić to wydarzenie , jak co roku, zorganizowany został
            konkurs plastyczny i recytatorski . 19 grudnia uczestnicy zgromadzili się w szkolnej bibliotece. Głównym
            zadaniem konkursu było przypomnienie sylwetki Wieszcza i jego twórczości. Uczniowie przygotowali
            piękne ilustracje do bajek i ballad. Natomiast ci, którzy lepiej odnajdują się w recytacji zaprezentowali
            ciekawe interpretacje utworów poety.
            Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy i
            dziękujemy za udział.
            W kategorii praca plastyczna klasy I-III
            I miejsce zajęła- Izabela Baran
            II miejsce- Liliana Sandomirska
            III miejsce-Natalia Bieniek
            Wyróżnienie -Sebastian Kuźma i Nikola Domka
            Klasy IV- VI
            I miejsce- Julia Józefczyk
            II miejsce- Jan Stański
            III miejsce – Miłosz Mac- Cyran

W kategorii recytacja
            Klasy IV-VI
            I miejsce – Antoni Jarosz i Wiktoria Szyra
            II miejsce- Antoni Chudzik i Izabela Jędruszak
            III miejsce -Katarzyna Dobrowolska, Patrycja Dzido i Michał Domka
            Klasy VII-VIII
            I miejsce – Martyna Orłoś i Milena Mac- Cyran.

• Życzenia

• Zdrowych, spokojnych, Świąt Bożego Narodzenia, wytchnienia od nauki i pracy, refleksji przy betlejemskim żłóbeczku, ciepła i życzliwości na ten cudowny czas, wesołego  kolędowania z najbliższymi oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024 życzy dyrektor Zespołu Szkół w Białobrzegach.

• Święto Patrona Szkoły

•     22 grudnia był dniem niezwykłym w naszej szkole, ponieważ obchodziliśmy Święto Patrona, którym jest jeden z najwybitniejszych polskich poetów – Adam Mickiewicz. Nasz Wieszcz Narodowy urodził się w Wigilię Bożego Narodzenia i w tym roku przypadła 225. rocznica jego narodzin. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali inscenizację pt. „Inspiracje Panem Tadeuszem”.

Dzień Patrona poprzedziły także konkursy: recytatorski i plastyczny  poświęcone twórczości najsłynniejszego polskiego Romantyka. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej akademii.

Małgorzata Ossolińska

• Zwycięska drużyna konkursu języka angielskiego WORD MASTER dla klas czwartych

•     W dniu 15 grudnia trójka uczniów z klasy 4 wzięła udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego WORD MASTER, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Budach Łańcuckich.

W bardzo miłej atmosferze czwartoklasiści rywalizowali drużynowo i sprawdzali swoje umiejętności językowe. Nasi uczniowie świetnie się spisali i wywalczyli pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

• PIERWSZA EDYCJA BIAŁOBRZESKIEJ LIGI MISTRZÓW - 2023

• PIERWSZA EDYCJA BIAŁOBRZESKIEJ LIGI MISTRZÓW ZA NAMI😍
            We wtorek 12 grudnia odbyła się pierwsza z czterech edycji Białobrzeskiej Ligi Mistrzów w piłce nożnej dla dzieci ze szkół podstawowych. W turnieju brało udział 6 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację ogólną po pierwszej edycji⬇️

1. ZS Wola Dalsza
            2. SP 1 Budy Łańcuckie
            3. SP 2 Budy Łańcuckie
            4. SP 2 Korniaktów Północny
            5. SP 2 Białobrzegi
            6. SP 1 Białobrzegi

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i nie możemy doczekać się drugiej edycji!⚽️

Pod poniższym linkiem znajdują się dokładne wyniki każdego spotkania oraz strzelcy bramek

• AKCJA CHARYTATYWNA - PACZUSZKA DLA MALUSZKA

• Czas przedświąteczny jest wspaniałą okazją, by podzielić się dobrocią i życzliwością z innymi.

Zapraszamy do udziału w szlachetnej akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek. W naszej szkole na przygotowanej w tym celu choince wiszą bombki, które należy ściągnąć, zabrać do domu i zgodnie z zamieszczoną na nich prośbą przygotować paczuszkę z pomocą dla dzieci w

DOMU OPATRZNOŚCI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY w ŁĄCE.

KOMU POMAGAMY?

W Domu Opatrzności dla dzieci i młodzieży w Łące przebywa obecnie 30 wychowanków. Najmłodsze dziecko ma 1,5 roku, najstarsze 22 lata.

Potrzebujemy:

• Pampersy w rozmiarach 4 i większe
            • Kosmetyki dla dzieci i młodzieży
            • Chusteczki nawilżające
            • Proszki i płyny do prania
            • Ubrania – NOWE
            • Można również podzielić się słodyczami J

Przygotowane dary należy przynieść do szkoły i położyć pod choinką. Akcja trwa do świąt Bożego Narodzenia.

• Konferencja edukacyjna

•      Uczniowie klasy VIII w dniu 30 listopada uczestniczyli w V edycji konferencji edukacyjnej, która odbyła się w Łańcucie. Tematem przewodnim tegorocznych ,,Innowacji w edukacji" było zastosowanie sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii w szkole.

Pierwszy dzień konferencji składał się z wykładów pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej. Młodzież wysłuchała prelekcji m.in. na temat jak działa tomograf, co to są sieci neuronowe oraz jak komputer rozpoznaje obrazy.

Prelegenci i uczestnicy wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytania, czy AI jest zagrożeniem, czy może być szansą na rozwój i lepszy komfort nauki, pracy i życia.

Renata Tomaszek