• Spotkanie z rodzicami uczniów klas I-VIII

• Informuję, że spotkanie z rodzicami uczniów klas I-VIII odbędzie się w dniu 20 listopada 2023r.  (poniedziałek)     o godz.16.30.

Proram spotkania:

1. 16.30 - prelekcja " Zagrożenia cywilizacyjne dzieci"- hala sportowa

2.17.00 - wyniki egzaminu ósmoklasisty - dyrektor szkoły - hala sportowa

3.17.15 - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy!

(dyr)

• Obchody 105 rocznicy odzyskania Niepodległości w Białobrzegach

• Obchody 105 rocznicy odzyskania Niepodległości w Białobrzegach odbyły się w kosciele parafialnym, gdzie odprawiono Mszę świętą za Ojczyznę poprzedzoną montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Białobrzegach. Następnie przemaszerowano pod dęby katyńskie, gdzie odśpiewano hymn narodowy, wspomniano poległych rodaków w Katyniu, słowo okolicznosciowe wygłosił Pan Franciszek Masłoń - Wójt Gminy Białobrzegi. Uroczystości zakonczono złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy obeliskach poleglych oficerów. Obchody Święta Niepodległości uświetnił chór Canon, Schola i Orkiestra Dęta działająca przy GOKiCz w Białobrzegach oraz poczty sztandarowe.

Niech żyje wolna Ojczyzna, Polska!

(dyr)

zdjęcia: zasób własny oraz GOKICz w Białobrzegach
        • Hufcowy Konkurs Recytatorski -„Strofy o Ojczyźnie”

• 10 listopada 2023 r. w Łańcucie odbył się Hufcowy Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” .

6 Gromadę Zuchową „Białobrzeskie Misie” pięknie reprezentowały Anna Ossolińska i Milena Salach, a „Małych Wędrowników”- Aniela Gurak oraz Nela Ortwein. Miło nam poinformować, że Ania zdobyła III miejsce, natomiast Nela wyróżnienie.

Tego wieczoru podano również wyniki konkursu plastycznego „Moja Ojczyzna”. Ogromnie cieszymy się z I miejsca Wiktora Stafieja, II miejsca Neli Becli i Lilianny Łuszczko, III miejsca Gabrieli Bester oraz wyróżnienia Marty Młynarskiej.

Wszystkim zuchom serdecznie gratulujemy.

• Szkoła do hymnu 2023

•      W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność
            szkolna, wraz z oddziałami zerówki odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego" w ramach projektu ,,Szkoła
            do hymnu". Celem akcji jest włączenie szkół z całej Polski, a także placówek polonijnych z całego
            świata w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny śpiew, to znak
            radości z wolnej ojczyzny za którą tęsknili nasi przodkowie.

• Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

•      W naszej szkole odbyły się obchody związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Uroczysta akademia przebiegała pod hasłem ,,Kochamy Cię Polsko!".

Mali artyści poprzez utwory muzyczne - znane pieśni legionowe oraz poezję patriotyczną, barwnie opiewali piękno naszej ojczyzny. Przypomnieli karty naszej historii, wypełnione walką o upragnioną wolność i suwerenność Polski przez poprzednie pokolenia. W programie nie zabrakło również współczesnego układu tanecznego obrazującego tragiczną historię Polski podczas rozbiorów. Taniec wykonała uczennica kl. IV a - Lidia Pańko, za co składamy serdeczne podziękowania.

Program artystyczny był dla widzów żywą lekcją historii i patriotyzmu.

• ,,Zemsta” na klasowej scenie

Uczniowie klasy VII b podsumowali pracę nad komedią A. Fredry pt.,,Zemsta” . Wcielili się  w role bohaterów niedawno przeczytanej lektury. Przygotowali recytacje, kostiumy, rekwizyty, charakteryzacje i świetnie zagrali przygotowane przez siebie scenki. Pokazali obrazy z życia  polskiej szlachty pełnej buty, gwałtowności, temperamentu i chęci do toczenia sąsiedzkich sporów. Odegrane scenki dostarczyły mnóstwa emocji i wzruszeń zarówno aktorom jak i widzom. Uczniowie mieli możliwość   utrwalenia terminologii  związanej z teatrem, również przypomnieli sobie tekst lektury. Była to znakomita lekcja powtórkowa. Niektórzy pokusili się o uwspółcześnienie postaw bohaterów, co spotkało się z aprobatą ,, widzów”.  (A.Barnat)