Aktualności
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2025
Nie bądź EKRANOWYM RODZCEM
Zapraszamy rodziców i uczniów do zapoznania się z gazetką
3
Wycieczka klas piątych w okolice Krosna🎒🕶🚶♀️
Uczniowie klas piątych w dniu 30 kwietnia 2025 roku brali udział w wycieczce krajoznawczej.
Odwiedzili uzdrowisko Iwonicz Zdrój. Zobaczyli tam źródełko, spacerowali deptakiem i podziwiali ciekawą architekturę na końcu spróbowali wód leczniczych.
Byli świadkami wytwarzania szkoła artystycznego w rodzinnej hucie szkła SABINA https://sabinaglass.pl/, gdzie dwie osoby otrzymały prezent od pana Henryka Rysza
Po smakowitym obiedzie była chwila relaksu na placu zabaw.
W Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce zobaczyli prawdziwą ropę naftową oraz proces jej pozyskiwania https://bobrka.pl/.
Dukla przywitała pieką pogodą, gdzie odwiedzili Sanktuarium św. Jana z Dukli oraz Muzeum Historyczne.
W Rezerwacie Prządki uczniowie poznali lokalną legendę o pannach zamkniętych w kamieniach z pobliskiego zamku.
Ostatnim punktem wycieczki był spacer po ruinach Zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu, gdzie rozgrywał się spór opisany przez Aleksandra Fredę.
77
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA, ZWIERZYŃCA I JÓZEFOWA
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA, ZWIERZYŃCA I JÓZEFOWA
W dniu 28 kwietnia uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę po Roztoczu. Trasa obejmowała trzy niezwykle urokliwe miejscowości: Zamość, Zwierzyniec i Józefów.
Zamość – "Perła Renesansu"
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy w Zamościu – mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po Rynku Wielkim, otoczonym kolorowymi kamienicami ormiańskimi, zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Odwiedziliśmy także katedrę, ratusz z charakterystycznymi schodami oraz poznaliśmy historię twierdzy Zamość. Mieliśmy też okazję aby na chwilę uciec od cywilizacji udając się do zamojskiego zoo. Stanęliśmy oko w oko z dzikimi i egzotycznymi zwierzętami.
Zwierzyniec – serce Roztocza
Kolejnym przystankiem był Zwierzyniec – malowniczo położone miasteczko na skraju Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zobaczyliśmy słynny Kościół "na wyspie", a także pomnik szarańczy oraz poznaliśmy faunę i florę regionu. Nie zabrakło też spaceru nad stawami Echo i krótkiego odpoczynku wśród natury.
Józefów – aktywnie i z widokiem
Ostatnim punktem programu był Józefów – niewielkie miasteczko znane z kamieniołomów i pięknych punktów widokowych. Weszliśmy na kamienną basztę widokową, skąd rozciągał się zachwycający widok na okoliczne lasy i wzgórza. Odbyliśmy także krótki spacer po tzw. "Piekiełku" – kamienistym wąwozie, który zrobił wrażenie na miłośnikach przyrody i geologii.
R. Tomaszek, A.Barnat, E. Trąd
8
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ©
Zagrożeńia w Internecie
Życzenia
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego nastroju, serdecznych spotkań z najbliższymi, Wesołego Alleluja życzy Dyrekcja i cała społeczność szkolna.
Dbany o ZIEMIĘ🌍🌎🌏
- 12
🪶📖Gminny Turniej Wiedzy i Sprawności uczniów klas 1-3 "MAŁY TEŻ POTRAFI" ⚽⛹️♀️🤾♂️
- 147
W dniu 9 kwietnia odbył się w naszej szkole V Gminny Turniej Wiedzy i Sprawności Uczniów klas I-III „Mały też potrafi”. Motyw przewodni tegorocznego spotkania - „ W krainie baśni i bajek”. Na nasze zaproszenie odpowiedziały wszystkie szkoły gminy. Drużyny zaprezentowały swój okrzyk i transparent. Dzieci rywalizowały w 10 konkurencjach: 5 wiedzowych i 5 sportowych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, sprawnością i sportowym duchem walki. Drużyny walczyły o Statuetkę Turnieju. Zdobyła ją drużyna, która uzyskała największą liczbę punktów. Walka była wyrównana. W tym roku statuetka powędrowała do drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Korniaktowie Północnym, którą prowadziła Pani Elżbieta Kurek. Gratulujemy! Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody i przekąski.
Zmaganiom turniejowym towarzyszył konkurs plastyczny pod hasłem „Mój ulubiony bohater baśni lub bajki” – forma przestrzenna. Dotarło do nas wiele pięknych i pomysłowych prac. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.
Dziękujemy drużynom za udział, rywalizację i prezentowanie szkoły na forum gminy a opiekunom za przygotowanie dzieci do turnieju. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze będą wspominać to spotkanie i przyjadą do nas za rok.
Serdeczne podziękowania składamy Panu Franciszkowi Masłoniowi - Wójtowi Gminy BIałobrzegi za dofinansowanie tego przedsięwzięcia.
(Małgorzata Schӧnborn)
🌐SUKCES EMILKI WOJNAR W WOJEWÓDZKIM KONKURSU GEOGRAFICZNYM „PODKARPACKIE – MÓJ REGION” 🌎
8 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki konkursu wiedzy o naszym regionie, w którym wzięły udział dwie uczennice klasy VIII b – Aleksandra Żmudzka i Emilia Wojnar.
Konkurs honorowym patronatem objęli Rzeszowska Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego a współorganizatorem konkursu był Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego .
Z radością informujemy, że w tym konkursie Emilka zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata.
Jest to bardzo duży sukces naszej uczennicy, gdyż rywalizacja była ogromna. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 31 uczniów z 17 szkół Podkarpacia. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat podziału administracyjnego, przyrody i gospodarki naszego regionu. 👍👏
Gratulujemy uczennicy tak wysokiego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów!
Wyniki konkursu recytatorskiego
Rok 2025 to rok, którego patronami zostali niezwykli ludzie. W ich gronie znaleźli się pierwsi
królowie, bohaterowie Katynia, Charkowa i Miednoje, pisarze, artyści i poeci.
Wśród poetów na szczególną uwagę zasłużyli: Maria Pawlikowska - Jasnorzewska - wnuczka
i córka wielkich Kossaków oraz Antoni Słonimski - obrońca wolności słowa.
Z utworami tych twórców zmierzyli się nasi uczniowie podczas konkursu recytatorskiego,
który odbył się 4 kwietnia w szkolnej bibliotece.Recytacje przygotowali uczniowie klas V-VIII.
I miejsce zajęła Milena Mac-Cyran - VIII b
II miejsce Maria Mikuła - VIb
III miejsce Patrycja Dzido i Wiktoria Szyra - VIbDziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, zwłaszcza, że utwory Patronów wymagały sporych umiejętności recytatorskich.
Gratulujemy!
7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia 🥼🩺👩⚕️
- 4
🎼🎶Sukces Mileny Mac-Cyran w IV Konkursie Piosenki Obcojęzycznej z Motywem "Słońce"🎙️
Sukces Mileny Mac-Cyran w IV Konkursie Piosenki Obcojęzycznej z Motywem "Słońce"
20 marca 2025 roku w I LO w Łańcucie odbył się IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, którego motywem przewodnim było słowo "SUN". Konkurs ten cieszy się rosnącą popularnością i przyciąga utalentowanych młodych wokalistów z całego regionu, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności w zakresie śpiewu i języków obcych.
Tegoroczna edycja zgromadziła licznych uczestników, którzy z wielkim zaangażowaniem i pasją przedstawiali swoje interpretacje utworów muzycznych w języku angielskim.
Z wielką radością informujemy, że Milena Mac-Cyran, reprezentująca kategorię szkół podstawowych, zdobyła II miejsce w tym konkursie.
Gratulujemy Milenie kolejnego sukcesu, pięknej interpretacji piosenki i wspaniałego występu!
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia: uczestników, nauczycieli śpiewu oraz rodziców.
(D.Cisek)
📖 Kultura wypowiedzi jako Twoja wizytówka.😆🤔🤢
Uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa na wykład Pani Joanny Weyny, dziennikarki, lektorki języka polskiego oraz autorki tekstów dla dzieci.
Prelekcja dotyczyła kultury wypowiedzi w różnych sytuacjach szkolnych. Młodzież uczestniczyła też w warsztatach podczas których poznała konkretne zasady dobrych i złych przykładów komunikacji, przydatnych wzorców z dziedziny językoznawstwa.👌💋📚
1
Zdrowy styl życia🥗🥬
🥕🍅Szkoła promuje zdrowy styl życia🥗🥬🌽
4
XII Edycja Konkursu "Językomaniak to ja!" – Dominik Wałczyk pośród wyróżnionych!
20 marca b.r odbyła się kolejna edycja najstarszego konkursu glottodydaktycznego w powiecie łańcuckim – "Językomaniak to ja!". Do I Liceum w Łańcucie zawitało 80 utalentowanych językowo ósmoklasistów z 17 szkół powiatu łańcuckiego, leżajskiego i przeworskiego, by zmagać się z testem w wybranym języku obcym. 72 uczniów wybrało język angielski, a 8 - język niemiecki.
Oprócz głównych zwycięzców konkursu, wyróżniono 7 uczniów, którzy wykazali się szczególnymi umiejętnościami językowymi. Wśród nich znalazł się Dominik Wałczyk z klasy 8a, który swoim talentem językowym i kreatywnością zasłużył na szczególne uznanie.
10 kwietnia br. o godz. 12 odbędzie się uroczysta gala "Językomaniaka 2025", podczas której zostaną ogłoszone wyniki tegorocznych zmagań. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do podsumowania osiągnięć uczestników oraz uhonorowania ich wysiłków.
Serdecznie gratulujemy Dominikowi oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych! Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję konkursu i dalsze emocje z nim związane.
(D. Cisek)
20 rocznica śmierci Jana Pawła II
„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować”. Św. Jan Paweł II
Minęło 20 lat odkąd Ojciec Święty Jan Paweł II – papież Polak, odszedł do Domu Ojca – do miejsca, do którego zmierzał przez cale swoje życie. I choć te 20 lat wydają się być czasem odległym, to nasza pamięć o obecności,
dokonaniach i bogactwie przekazanych treści i wartości św. Jana Pawła II jest wciąż żywa. Nie ulegają przedawnieniu i dezaktualizacji jego słowa, zachęta do rozwijania umysłów, serc i ducha, motywacja, by wciąż piąć się wzwyż, walczyć o słuszną sprawę, realizować w życiu ponadczasowe wartości – te same, którym służył właśnie On – Polski papież, papież wszechczasów, a dziś nasz patron – św. Jan Paweł II.zdj. źródło: https://diecezja.kalisz.pl/picf/9089.jpg
Kiermasz wielkanocny
Wyróżnienie w Historycznym Konkursie Wojewódzkim "Moja miejscowość i region są piękne"
"Ojczyzna, to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia, to jest ta mała najbliższa ojczyzna" - pisał Tadeusz Różewicz.
W ramach wzmocnienia więzi ze swoją ,,małą ojczyzną" uczniowie klasy 4 i 5 przystąpili do konkursu angażującego dzieci w poznawanie własnej historii.
27 marca w auli Zespołu Szkół nr 2 im. M. Konopnickiej w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z historii regionalnej ,,Moja miejscowość i region są piękne".
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Katarzyna Dobrowolska z klasy 5a, która zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy!
Archiwum Aktualności