• Dyktando o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza

• Finał VII Wojewódzkiego Dyktanda o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza

W dniu 15 grudnia uczennice klasy 8b i 7 - Alicja Rzepka, Emilia Lorenc i Martyna Orłoś reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Dyktandzie o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie. Konkurs był połączony z podsumowaniem obchodów Roku Romantyzmu Polskiego. Po zmaganiach ortograficznych młodzież obejrzała spektakl ,,Romantycznie" wg Adama Mickiewicza w wykonaniu Teatru spod Lipy z I Liceum. Uroczystość ta była okazją do miłego spotkania z absolwentami naszej szkoły oraz wyjątkowym przeżyciem artystycznym.

Serdecznie gratulujemy Alicji, która w konkursie tym zajęła II miejsce. Zwycięzcy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki.

Renata Tomaszek

• Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Poezja Adama Mickiewicza"

• Dnia 14 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Poezja Adama Mickiewicza". Zorganizowany został w ramach uczczenia zbliżającego się Święta Patrona Szkoły. W zmaganiach wzięli udział chętni uczniowie klas IV-VIII. Jury w składzie: Agnieszka Barnat, Renata Tomaszek, Elżbieta Wojtyna wyłoniło następujących zwycięzców:

— w kategorii klas IV-VI:

• pierwsze miejsce zajęła Milena Mac-Cyran z klasy 6b,
            • drugie: Antoni Jarosz z klasy 4a,
            • trzecie Wiktoria Szyra z klasy IVb;

— w kategorii klas VII-VIII

• pierwsze miejsce zajęła Martyna Orłoś z klasy VII ex aequo z Amelią Kraus z klasy VIIIa,
            • drugie miejsce zajęła Zofia Szczepańska z klasy VIIIa.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, które zostaną wręczone na akademii poświęconej patronowi naszej szkoły w dniu 21 grudnia.

• Kiermasz dekoracji świątecznych

• SZKOLNE KOŁO „CARITAS” DZIAŁAJĄCE PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W BIAŁOBRZEGACH

ZAPRASZA DO WZIĘCIA UDZIAŁU

W   KIERMASZU DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH

PROSIMY O OFIAROWANIE STROIKÓW, BOMBEK, OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

DOCHÓD UZYSKANY Z KIERMASZU  BĘDZIE PRZEZNACZONY

NA LECZENIE I REHABILITACJĘ PIOTRUSIA DZIĘGIELOWSKIEGO

• Zbiórka - POLAKOM NA UKRAINIE

POLAKOM NA UKRAINIE

W dniach od 1 – 12 grudnia włączamy się w akcję pomocy Polakom zamieszkującym na Ukrainie.
            Aby pomóc im godnie świętować Boże Narodzenie organizujemy zbiórkę podstawowych
            produktów, szczególnie żywności z wydłużonym terminem ważności.

Prosimy o dostarczenie do szkoły następujących produktów:
             Makaron
             Kasza (różne rodzaje)
             Cukier
             Konserwy rybne, puszki mięsne, pasztety
             Puszki warzywne (kukurydza, groszek, itp.)
             Herbata (duże opakowanie), Kawa sypana/ rozpuszczalna
             Mleko UHT w kartonie,  Mleko w proszku
             Pakowane wędliny (kabanosy)
             Kakao