Zachęcamy do udziału w projekcie, termin naboru został przedłużony.
Projekt Cyfrowe GOKI
Domowy kodeks higieny cyfrowej
Postępująca cyfryzacja wymaga kształtowania odpowiednich nawyków zapobiegających niewłaściwemu używaniu i nadużywaniu nowych technologii. W budowaniu odpowiedzialności pomoże stworzenie domowego kodeksu higieny cyfrowej i stosowanie się do przedstawionych poniżej podstawowych zasad. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem „Jak stworzyć domowy kodeks higieny cyfrowej”, który dostępny jest na stronie internetowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej
w Łańcucie”: www.ppplancut.pl .
Wyniki rekrutacji
Informuję, że lista przyjętych dzieci do klasy I oraz lista przyjętych i nieprzyjętych dzieci do świetlicy szkolnej dostępna jest w zakładce dokumenty. Rodzice/ prawni opiekunowie dzieci spoza obwodu szkoły mają obowiązek złożenia "Oświadczenia woli przyjęcia" od 12 do 20 kwietnia 2021 r. do sekretriatu szkoły za pośrednictwem poczty email-zespol.szkol.bialobrzegi@gmail.com - scan uzupełnionego dokumentu lub osobiście po telefonicznym uzgodnieniu. (dyr)
„UzależNIEni? Nie bądź namolny, ja od nałogów jestem wolny!”
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białobrzegach, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach oraz Wójt Gminy Białobrzegi zapraszają do udziału w plastycznym konkursie profilaktycznym pod hasłem: „UzależNIEni? Nie bądź namolny, ja od nałogów jestem wolny!”
Konkurs skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych klas I-VIII oraz przedszkoli z terenu Gminy Białobrzegi.
„ZAWÓD MOICH MARZEŃ! – VI edycja”
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza uczniów klasy VII i VIII do udziału w konkursie "Zawód moich marzeń - VI edycja", więcej informacji poniżej
2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- 3
Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu zarówno propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska, jak i solidaryzowanie się z osobami ze spektrum autyzmu. W ramach obchodów tego dnia realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Jedną z nich jest „Polska na niebiesko”. W naszej szkole nauczyciele i uczniowie również mogli okazać solidarność osobom autystycznym poprzez fotografie, na których wyeksponowane zostały wykonane własnoręcznie niebieskie serca. (tekst: E.Wojtyna)
Życzenia
Niech Święta Wielkanocne wniosą do naszych serc radość, pogodę ducha, spokój, wiosenne ciepło i nadzieję na lepsze jutro. (dyr)
obrazek: e-kartki.net.pl
Nabór do Projektu CYFROWE GOKI!
Ogłoszenie
Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach oraz Fundacja VCCz Lublina zapraszają dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat do udziału wprojekcie CYFROWE GOKI.Cykl szkoleń w ramach projektu CYFROWE GOKI to oferta kulturalno-edukacyjna skierowana do współczesnego młodego odbiorcy, przygotowująca go do bezpiecznego poruszania się w sieci technologiicyfrowej i informacyjnej, przenikającej obecnie niemal wszystkie aspektyżycia codziennego. Warsztaty realizowane będą w dwóch modułach: DZIENNIKARSTWO ONLINE oraz BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI – W ŻYCIUPRYWATNYM, SPOŁECZNYM ORAZ W EDUKACJI. Zapisy prowadzone są telefonicznie lub osobiście w GOKiCz wBiałobrzegach w terminie do 01.04.2021 r. Więcej informacji na stronie GOKiCz: https://www.gokicz.eu/pl/2021/03/23/nabor-do-projektu-cyfrowe-goki/
Zapraszamy!
Witaj Wiosno!!!
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich, dlatego z tej okazji uczniowie z Samorządu Szkolnego zorganizowali dzień koloru zielonego. Uczniowie z klas I-III doskonale poradzili sobie z tym zadaniem i ochoczo powitali wiosnę. Nie tylko dominował kolor zielony, ale także atrybuty wiosenne jak kwiaty, maski i przede wszystkim wspaniałe marzanny! Dziękujemy za tak liczny udział w akcji!
7
Nauka zdalna we wszystkich klasach od 22 marca 2021r.
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. czytaj więcej
Próbny egzamin ósmoklasisty
Testy diagnostyczne zostaną przeprowadzone w szkole od 17 do 19 marca br., zgodnie z poniższym harmonogramem: 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski, 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka, 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne. Egzamin próbny odbędzie się z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.(dyr)
Sukces w olimpiadzie chemicznej
Uczeń klasy 8a Wiktor Fudali zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych organizowanego przez Wydział Chemii UJ w Krakowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Wydziału Chemii oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ. Od roku 2020 konkurs zmienia się w ogólnopolską olimpiadę.
Rekrutacja do klasy I i świetlicy szkolnej.
Zgłoszenie dziecka do I klasy( z obwodu szkoły) lub wniosek o przyjęcie dziecka do I klasy ( spoza obwodu szkoły), opcjonalnie wniosek o przyjęcie do świetlicy należy złożyć ...więcej zakładka Dokumenty>Rekrutacja na rok szk. 2021-2022.
Test diagnostyczny - przygotowanie uczniów do E8
Harmonogram przeprowadzania testów diagnostycznych
- 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
- 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
- 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
MEiN przypomina, że w 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki. Zmianie – w stosunku do egzaminów w latach 2019–2020 – ulegnie również liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym. Wszystkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów są dostępne w aneksach do informatorów o egzaminie ósmoklasisty na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
więcej:
WYMAGANIA EGZAMINACYJNE - EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021
Diagnoza zostanie przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.
Próbny egzamin ósmoklasisty
W dniach 9-11.02 2021 r. odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty w szkole1) z zachowaniem zasad związanych ze stanem pandemii. Uczniowie klasy 8 a przychodzą do szkoły na godz. 7.40 a uczniowie 8b na godzinę 7.50, wejście - hala sportowa od strony GOSiR, obowiązuje dezynfekcja rąk i maseczka ochronna w przestrzeni wspólnej. więcej informacji w dzienniku elektronicznym, dyr
ŚWIAT ROBOTÓW
- 2
W naszej szkole znowu słychać dziecięcy gwar. W zachowaniu reżimu sanitarnego uczniowie klas I – III wrócili na zajęcia do swoich klas. Wszyscy stęsknili się za wspólnymi lekcjami, rozmowami i zabawami. Od pierwszego dnia uczniowie z zapałem zabrali się do pracy. Pierwszaki kontynuując przygodę z pisaniem i czytaniem poznawały literkę „R,r”. Wraz z nią wyraz wiodący „ROBOT”. Wychowawczynie Ia i Ib zaproponowały dodatkową pracę dla chętnych dzieci. Było to wykonanie robota z wykorzystaniem surowców wtórnych. To, co się stało przeszło najśmielsze oczekiwania. Dolny hol szkoły zajęły roboty. Do pierwszaków dołączyli uczniowie klasy II b, którzy też chcieli przedstawić swoje roboty. Jest na co popatrzeć. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, pomoc i kreatywność. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.(wych.Ia i Ib)
Konkurs pt. „Śladami twórczości Zbigniewa Trześniowskiego” na etapie szkolnym
Nowa galeria Konkurs pt. „Śladami twórczości Zbigniewa Trześniowskiego” na etapie szkolnym została dodana do albumu fotograficznego
„Śladami twórczości Zbigniewa Trześniowskiego”
18.01.2021r. zostały rozdane nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych przeprowadzonych w listopadzie.
W Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Śladami twórczości Zbigniewa Trześniowskiego” na etapie szkolnym zwycięzcami zostali:
I miejsce: Antoni Jarosz kl. 2a,
II miejsce: Zuzanna Szczepanik kl. 2a,
III miejsce: Lena Biały kl. 2 a.
Prace uczniów zostały przesłane do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie, gdzie praca ucznia Antoniego Jarosza zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
konkurs plastyczny Ilustracja do utworu A.Mickiewicza 2020
Nowa galeria konkurs plastyczny Ilustracja do utworu A.Mickiewicza 2020 została dodana do albumu fotograficznego
1Szkolny Konkurs Plastyczny "Ilustracja do utworu Adama Mickiewicza"
18.01.2021r. zostały rozdane nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych przeprowadzonych w listopadzie.
W Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Ilustracja do utworu Adama Mickiewicza” zwycięzcami zostali:
I miejsce: Gabriel Sandomirski kl. 3, Antoni Jarosz kl. 2a,
II miejsce: Karolina Wierzbicka kl. 3, Wojciech Wilk kl. 3,
III miejsce: Zuzanna Szczepanik kl. 2a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Powrót do szkoły uczniów klas I-III
Od 18 stycznia 2021 r . zajęcia dla uczniów klas I-III będą w formie stacjonarnej z zachowaniem procedur bezpieczeństwa opracowanych na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEiN.
Wybrane zapisy: Ustala się indywidualny plan dnia dla danej klasy:
1) uczniowie korzystają z wyznaczonych szatni unikając kontaktu z osobami z innych klas i oddziałów:
Wejścia do szatni:
Wejście od strony kościoła: klasa I a i b- szatnia nr 8
Wejście główne(od północy): klasa IIa, IIb, III - szatnia nr 7
Godziny przychodzenia do szkoły. ( nie dotyczy dzieci świetlicowych)
Klasa I a – 7.40 m- 7.50, Klasa – Ib – 7.50 – 8.00
Klasa IIa 7.30-7.40, IIb – 7.40-7.50,
Klasa III, 7.50 – 8.00
2) po wejściu do szkoły dezynfekują ręce, zaleca się zamiast środków do dezynfekcji rąk regularne mycie rąk wodą z mydłem.
3) zachowują między sobą odpowiednią odległość,
4) przychodzą do szkoły w godzinach zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszych procedur.
5) po czynnościach w szatni udają się do strefy przy wyznaczonej sali,
6) myją ręce po wyjściu z toalety, przed spożyciem śniadania itp.,
7) używają tylko własnych podręczników, przyborów, zeszytów, unikają tzw. pożyczania.
8) uczeń nie może wnosić do budynku szkoły żadnych przedmiotów z wyjątkiem II śniadania (kanapka, owoc, woda niegazowana).
Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
czytaj więcej
Archiwum Aktualności