List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
Informacje dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosowania RODO w szkołach w związku z wystąpieniem stanu epidemii wywołanego wirusem SARS-CoV-2
Informacje Podkarpackiego Kuratora Oświaty dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosowania RODO w szkołach w związku z wystąpieniem stanu epidemii wywołanego wirusem SARS-CoV-2, poniżej
Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2021/2022
Rok szkolny 2021/2022 rozpocznie sie 1 wrzesnia Mszą Swiętą o godzinie 8.00 w kościele parafialnym. Nastepnie klasy I-III zgromadzą sie w hali sportowej, godzie odbędzie się pasowanie na ucznia klasy I, po uroczystości spotkanie z wychowawcami w klasach.
Klasy IV-VIII po Mszy świętej spotkają sie z wychowawcami w swoich klasopracowniach.
Od 1 września 2021 obowiązują procedury bezpieczeństwa związane z COVID-19. Zaleca się m.in.: noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych, dezynfekcję rąk, trzymanie dystansu, więcej informacji uczniowie otrzymają na pierwszych spotkaniach z wychowawcami.
Rodzice uczstniczący w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego zobowiązani są do stosowania przyjętych procedur związanych z COVID-19 przy zasadzie 1 dziecko-jeden rodzic.
(dyr)
Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19
Od czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci przeciwko COVID-19, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące punkty szczepień. ....(żródło MEiN)
List MZ
Przekazuję list otrzymany od Ministra Zdrowia skierowany do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia.(dyr)
Spotkanie rodziców uczniów klasy I z wychowawcami
Serdecznie zapraszam rodziców uczniów klasy pierwszej na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 26 sierpnia 2021r o godzinie 16.00 w budynku szkoły podstawowej. W czasie spotkania obowiązują wytyczne związane ze stanem pandemii m.in. maseczki, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk(dyr)
Zbieramy makulaturę na budowę studni w Zambii
Każdy z nas wie co oznacza brak wody. Taka sytuacja to często codzienność w Zambii i innych krajach misyjnych Afryki. Razem możemy sprawić, że tamtejsza ludność, dla której każda kropla czystej wody jest na wagę złota, będzie miała do niej dostęp. Zapraszamy serdecznie do wspólnego budowania studni na potrzeby szpitala, przychodni i szkoły w Zambii. Na wewnętrznym parkingu szkoły podstawowej ustawiono kontener na makulaturę, z której dochód będzie przeznaczony na powyższy cel. Makulaturę należy posegregować i związać w zwarte paczki, aby wykorzystać jak najwięcej miejsca w kontenerze. Z góry serdecznie dziękujemy za misyjną wrażliwość i otwarcie serca dla mieszkańców krajów misyjnych. W okresie wakacji teren szkoły otwarty od godziny 7.30 do 15.30.
„TAJEMNICZY OGRÓD”
- 9
Wiosną b.r. Szkolne Koło „CARITAS” wzięło udział w konkursie organizowanym przez CARITAS LAUDATO SI.
Konkurs - w odpowiedzi na encyklikę papieża Franciszka „Laudato si” miał charakter ekologiczny. Jako motto przewodnie konkursu uczestnicy Szkolnego Koła „Caritas” wzięli słowa papieża:
„Świat jest darem otrzymanym z miłości Ojca…” Papież Franciszek, /„Laudato si, 220/
Wówczas powstał projekt o nazwie: „TAJEMNICZY OGRÓD – OGRÓD DLA PTAKÓW, PSZCZÓŁ I MOTYLI”.
UDAŁO SIĘ! – WYGRALIŚMY GRANT w wysokości 4000 zł i mogliśmy przystąpić do realizacji projektu.
Co prawda aura nam nie sprzyjała, musieliśmy się uzbroić w cierpliwość, ale na pewno się opłacało.
Na początku zorganizowaliśmy lekcję szkoleniową z nauczycielem biologii, p. Renatą Cebulak, podczas której dowiedzieliśmy się dlaczego ważna jest troska o naturalne środowisko, najmniejszych mieszkańców naszej planety – owady, ptaki, motyle, pszczoły. Poznaliśmy również różnego rodzaju rośliny; miododajne, sprzyjające ptakom i motylom.
Opowiedzieliśmy o naszych planach przedszkolakom. To one zrobiły specjalną wystawę swoich prac, na której pojawiły się ich wymarzone ogrody.
Przygotowaliśmy plan nasadzeń i poprosiliśmy tatę jednego z naszych kolegów o przygotowanie gleby pod nasz ogród. Wcześniej był to zwykły, nierówny trawnik, który jak się okazało, skrywał pod cienką warstwą ziemi spore ilości gruzu i kamieni. Oczyściliśmy teren pod przyszły ogród i czekaliśmy na sprzyjająca aurę. Tymczasem zespół projektowy pod kierunkiem właścicielki szkółki ogrodniczej, p. Jadwigi Rudnickiej - planował sadzenie roślin, rozmieszczenie budek lęgowych i domków dla owadów.
Wreszcie zaczęły się prace w ogrodzie – z radością spotkaliśmy się po południu; rozmieszczaliśmy i sadziliśmy rośliny, a wyobraźnia podsuwała nam przyszły obraz naszego ogrodu – będzie naprawdę pięknie. Pomagali nam nauczyciele i rodzice.
Umieściliśmy w ogrodzie ławki, budki lęgowe i domki dla owadów. Teraz tylko pozostaje nam dbać o nasz kawałek świata – ten piękny Boży dar, który będzie coraz bardziej rozwijał się, piękniał, wzrastał…
Tak naprawdę „Tajemniczy ogród” przypomina nas samych – my też „zasadzeni” w świecie wciąż rośniemy, rozwijamy się, stajemy się coraz piękniejsi, mądrzejsi, by w końcu wydać owoc, zakwitnąć, być darem dla innych…
Mamy nadzieję, że zadomowią się u nas owady, motyle, ptaki – a ktoś z Was zechce odpocząć, przysiąść na chwilę, pomyśleć, że świat jest naprawdę piękny…
ZAPRASZAMY do „Tajemniczego Ogrodu”, by zobaczyć efekty naszej wspólnej pracy, podglądnąć, zainspirować się, przenieść nasze pomysły do domowych ogródków.
Szkolne Koło „Caritas” (tekst: M.Chudzik)
Odbiór zaświadczeń
Informuję, że zaświadczenia o wynikach E8 będą wydawane w dniu 9.07.2021 r, w godzinach od 8.00 do 13.00. (dyr)
Pożegnanie klas ósmych przez klasy siódme
- 9
W dniu 23 i 24 czerwca 2021 r. lekcje skrócone do 30 minut
Informuję, że ze względu na obecne i przewidywane wysokie temperatury zajęcia edukacyjne w dniu 23 i 24 czerwca 2021 r. zostają skrócone do 30 minut. Więcej informacji (zarządzenie nr12/2021) w dzienniku elektronicznym (dyr)
Sara Orłoś - I miejsce w powiatowym konkursie geograficznym
10 czerwca odbył się Wielki Konkurs Geograficzny zorganizowany po raz 15 przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Łańcuckiego. Tematem tegorocznej edycji konkursu były Włochy. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z podstaw geografii oraz znajomością środowiska przyrodniczego, podziału administracyjnego i walorów turystycznych Włoch. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów z klas ósmych. Najwięcej punktów uzyskała Sara Orłoś i została najlepszym geografem powiatu łańcuckiego w roku szkolnym 2020/21. II miejsce w tym konkursie zajęli ex aequo Wiktor Fudali i Szymon Golenia.
Gratulujemy sukcesu !
Wakacyjna przygoda z GOKiCz
Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach zachęca dzieci oraz młodzież z terenu Gminy Białobrzegi do udziału w Wakacyjnej Przygodzie z GOKiCz. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem https://www.gokicz.eu/pl/2021/06/18/wakacje-z-gokicz-2021/
Zajęcia wspomagające - komunikat!
Zgodnie z §10g ust.1 rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 ustalone zostały przedmioty, które będą realizowane w ramach zajęć wspomagających w poszczególnych klasach, w okresie od 1.09 do 22.12.2021 r. Zwracam się z prośba o złożenie deklaracji uczestnictwa dziecka w tych zajęciach(§10g ust.4). Wypełnione deklaracje należy złożyć u wychowawców do 23.06.2021r.- więcej informacji w dzienniku elektronicznym.(dyr)
Podziękowanie
Sukcess Emilii Grocholskiej
Szczepienia przeciw Covid-19 dzieci powyżej 12 roku życia
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza, szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Wiktor Fudali - finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej
W finale (III etap) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych, który odbył się 29 maja w Krakowie na Uniwersytecue Jagielońskim, wzięło udział 307 uczestników. Komitet Główny podjął decyzję o wyróżnieniu tytułem laureata 28 uczestników, którzy w teście uzyskali minimum 19 punktów. Uczniowie, którzy uzyskali powyżej 50% uzyskali tytuł finalisty. Wiktor Fudali z wynikiem 17 punktów (77%) uzyskał tytuł finalisty. Gratulujemy osiągnięcia tak znaczącego sukcesu!
zdj.korkizchemii.pl
„Aktywna Majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie”
"Miarą Twojego człowieczeństwa jest
wielkość Twojej troski o drugiego człowieka ...."Certyfikat dla Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach
Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci istnieje w Rzeszowie już od prawie 15 lat, niosąc na swoich barkach ogromny ciężar, jakim jest opieka nad poważnie chorymi dziećmi. Wielu wspaniałych ludzi każdego dnia z pasją i oddaniem wspiera najmłodszych i ich rodziny w tym trudnym dla nich czasie, dbając, aby na każdym etapie choroby czuły się bezpieczne i kochane. Miesiąc maj to najpiękniejszy miesiąc w roku, bardzo chcieliśmy, aby w roku 2021 stał się miesiącem „otwartych serc”, dlatego też zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rączynie i wziąć udział w akcji charytatywnej „Aktywna Majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie”. Akcji tej przyświecają słowa Jana Pawła II „Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.”
Celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom obecności osób chorych i niepełnosprawnych w ich najbliższym otoczeniu. Zadaniem uczniów było podjęcie dowolnej formy aktywności fizycznej (spacer, jazda na rowerze, bieg, zabawy na świeżym powietrzu). Najważniejsze, żeby było zdrowo i bezpiecznie! Podczas zajęć świetlicowych na świeżym powietrzu zrobione zostały zdjęcia- w ten sposób aktywnie udowodniliśmy włączenie się do akcji. Ponadto uczniowie oraz grono pedagogiczne mogli dokonać dowolnej wpłaty na rzecz Hospicjum. Zbiórka została przeprowadzona w szkole, przez wychowawców klas oraz świetlicy szkolnej. Wspólnymi siłami cała nasza szkoła zebrała 2.000 zł. Cała kwota została wpłacona na konto fundacji. Bardzo dziękujemy Rodzicom oraz Uczniom za każdą cegiełkę, jaką podarowali. Pamiętajmy, dobro zawsze wraca!
Jak dzisiaj uczyć i wychowywać nasze dzieci, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi, by potrafiły okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym? Jednym ze sposobów takiego wychowania jest właśnie włączanie dzieci do akcji charytatywnych.(koordynatorzy akcji)
Rekolekcje - harmonogram
1. Rekolekcje – renowacja Misji Świętych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Białobrzegach - będą zorganizowane w dniu 9 czerwca 2021 r.
2. W dniu rekolekcji obowiązuje organizacja zajęć zgodnie z poniższym harmonogramem:
środa – 9 czerwca 2021 r.:
Klasy 1-4
8.00 – 9.40 zajęcia zgodnie z planem lekcji,
9.45- 9.55 przejście uczniów do szatni,
9.55 - przejście uczniów z nauczycielem uczącym (wychowawcą) do kościoła,
10.00 -11.35 rekolekcje – Liturgia Słowa Bożego połączona ze śpiewem, modlitwą i konferencją,
11.35 powrót uczniów z nauczycielem do szkoły i odbiór uczniów przez rodziców / opiekunów
prawnych (uczniowie, którzy pozostają w szkole przechodzą do świetlicy).
Klasy 4-8
8.00 – 11.35 zajęcia zgodnie z planem lekcji,
11.40- 11.45 przejście uczniów do szatni,
11.50 - przejście uczniów z nauczycielem uczącym (wychowawcą) do kościoła,
12.00 -13.40 rekolekcje – Modlitewne spotkanie ze Słowem Bożym,
13.40 powrót uczniów z nauczycielem do szkoły, zakończenie zajęć i powrót do domu (uczniowie, którzy pozostają w szkole przechodzą do świetlicy).
3. Nauczyciele, którzy powinni realizować zajęcia w dniu 09.06.2021r., w ww. godzinach trwania rekolekcji – sprawują w tym czasie opieką nad uczniami w kościele.
4. Zobowiązuję wychowawców klas do zapoznania uczniów z harmonogramem rekolekcji i organizacją pracy szkoły w dniach 09.06.2021 r.
Dyrektor Zespół Szkół w Białobrzegach
Archiwum Aktualności