• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W dniu 24 czerwca 2022r. odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dyrektor szkoły wręczył uczniom klasy ósmej świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i życzył sukcsów w dalszej edukacji. Uczniowie ze średnią powyżej 4,75 otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodzono również uczniów za 100 % frekwencję. Dyrektor szkoły przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji i życzył wszystkich aktywnego wypoczynku.

W czasie uroczystości pożegano Panią Bożene Kluz i Pana Jerzego Mielczarka - nauczycieli, którzy przechodzą na emeryturę. Dziękujemy im za wiele lat pracy w naszej szkole jak również wczesniej w białobrzeskim gimnazjum. Zyczymy duzo zdrowia, odpoczynku i realizacji nowych zamierzeń.

• Konkurs piosenki w języku angielskim „Let’s sing” dla klas I-III.

• W dniu 20 czerwca 2022 w ramach Dnia europejskiego odbył się klasowy konkurs piosenki w języku angielskim.  Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy I-III, które pięknie się przygotowały i zaprezentowały na forum szkoły. Spośród uczestników, jury wyłoniło następujących zwycięzców- I miejsce klasa Ib z piosenką „Hello”, II miejsce klasa IIb za piosenkę „If you’re happy and you know it” oraz miejsce III dla klasy IIIb za piosenkę „The wheels on the bus”. Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. (D.Cisek, A.Wesołowska)

• „Dla Ciebie Mamo”

• ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

W dniu 2 czerwca 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach odbył się Koncert „Dla Ciebie Mamo” przygotowany przez uczniów klas I – III naszej szkoły. Sala wypełniona była po brzegi, co sprawiło nam wielką radość. Spotkanie rozpoczął taniec dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. W koncercie życzeń mamy mogły usłyszeć polskie przeboje wykonywane przez reprezentantów klas. W następnej kolejności prezentowały się poszczególne klasy. Były wiersze i piosenki, oczywiście o mamach i dla mam. Na scenie wystąpiły również dziewczynki z Ukrainy; Zosia, Andżelika i Diana, które przygotowały dla swoich mam wiersz w ojczystym języku. Punktem kulminacyjnym Koncertu była piosenka „JESTEŚ MAMO SKARBEM MYM” zaśpiewana przez wszystkie dzieci. Spotkanie zakończyło tradycyjne „STO LAT”. W upominku mamy otrzymały kolorowe kwiaty. Wykonawcy dostali gromkie brawa, co było dowodem, że Koncert się podobał dostarczając wiele radości  i wzruszeń.

galeria - autor zdjęć Pani K.Lorenc

• Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

• W dniu 6 czerwca ogłoszono wyniki międzyklasowego konkursu ekologicznego z elementami języka angielskiego p.t „Dobre rady na odpady- kreatywny wynalazca”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-7.

Celem konkursu było przygotowanie projektu użytecznej rzeczy wykonanej z różnych odpadów. Następnie uczniowie samodzielnie lub z pomocą nauczyciela anglisty przygotowywali krótki opis tej rzeczy w języku angielskim. Założeniem konkursu było również zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę segregacji śmieci, ponownego wykorzystywania surowców wtórnych, dbałość o środowisko oraz zachęcenie  do zdrowej rywalizacji.

Zwyciężyła klasa 5a, która przygotowała projekt zabawek z odpadów- miś i czołg. Drugie miejsce przypadło klasie 7b za projekt sukienki i torebki z materiałów wtórnych, a na trzecim miejscu znalazła się klasa 4 z projektem kapelusza przeciwsłonecznego. Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! (Renata Cebulak i Dominika Cisek)

• Sukcesy naszych uczennic w konkursie „Polish Your English”

• Sukcesy naszych uczennic

Dnia  3 czerwca 2022, trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w w Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Praktycznej Znajomości Języka Angielskiego „Polish Your English” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Korniaktowie Północnym. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych z naszej gminy.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i praktycznych umiejętności językowych uczniów.  Arkusz konkursowy zawierał zadania otwarte i zamknięte.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas VII a i VII b -  Klaudia Kubat, Liliana Bartnik i Gabriela Krupa,  które zajęły kolejno miejsca I, II i III. Zdolnym uczennicom gratulujemy sukcesów, a opiekunkom- p. A.Wesołowskiej i p. Dominice Cisek dziękujemy za przygotowanie uczennic do konkursu.(dyr)

• "Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy dzieciom radosnego, beztroskiego dzieciństwa, uśmiechu na codzień, zdrowia i szczęścia, prawdziwych przyjaciół i kochających rodziców.

zdj.https://media.contrust.pl/